Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W Ozorkowie boom na serki, jogurty, maślanki… Mieszkańcy stęsknili się za takim sklepem

Smakosze serków, jogurtów, maślanki i tym podobnych produktów nie ukrywają, że tęsknili za sklepem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Od kilku tygodnia taka placówka działa w centrum miasta.

Już z daleka rzuca się w oczy duża nazwa zakładu – OSM Radomsko. Jak się dowiedzieliśmy, do sklepu zagląda sporo klientów. Wcześniej ozorkowianie musieli jeździć po takie produkty do Zgierza.

– W zgierskiej placówce mieliśmy dużo klientów z Ozorkowa – mówi pani Zuzanna, sprzedawczyni w sklepie OSM Radomsko. – Teraz jesteśmy też w Ozorkowie, choć nasze sklepy są oczywiście w całym województwie. Największym powodzeniem cieszy się nasz serek z garnka i maślanki. Ostatnio wielu kupuje serki na grilla.

W spółdzielni zdają sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców, którzy zakład z zewnątrz porównują z lokalną – upadłą już Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Ozorkowie. W sklepie zapytaliśmy, czy OSM Radomsko przejęła majątek po miejscowym zakładzie.

– Nie byliśmy tym zainteresowani – usłyszeliśmy. – Z tego co wiem, to majątek OSM Ozorków chciała przejąć Mlekovita oraz OSM Łowicz. Jednak nic z tego nie wyszło.

Z syndyk masy upadłościowej OSM Ozorków nie udało nam się porozmawiać.