HomeAktualnościTo dzicz! – mówią w Ozorkowie. Rośnie liczba dewastacji w mieście

To dzicz! – mówią w Ozorkowie. Rośnie liczba dewastacji w mieście

ławka dewastacja

Chuligani używają sobie w najlepsze. Za nic mają miejski monitoring i policję. Już krótki spacer po mieście uwidacznia skalę problemu.

Praktycznie co druga ławka ustawiona przy Wyszyńskiego jest zniszczona. Niektóre zostały wyciągnięte wraz z kostką brukową z ziemi. Inne mają połamane siedziska.

To, niestety, nie są jedyne widoczne ślady działania wandali. Nie brakuje wygiętych i pomazanych znaków drogowych, zniszczonych przystanków autobusowych i koszy na śmieci, przesuniętych celowo gazonów lub porobionych dziur w elewacjach bloków.

– To dzicz – mówi zdenerwowana ozorkowianka, oceniając działania chuliganów. – Nie mogę inaczej tego określić. W jakim my społeczeństwie żyjemy. Komu sprawia radość wyrwanie i połamanie ławki, zniszczenie przystanku? Takie rzeczy nie powinny mieć w ogóle miejsca.

Nie tak dawno zasygnalizowaliśmy urzędowi miasta problem związanymi z licznymi dewastacjami.

Magistrat przymierza się do zainstalowania w mieście dodatkowych kamer. Najpierw jednak położone mają zostać nowe instalacje światłowodowe.

Czy rozwiązaniem będzie poszerzenie miejskiego monitoringu? Niektórzy mieszkańcy wątpią…

– Kamery mamy przecież od wielu lat. I co? Wciąż niszczone jest publiczne mienie. Myślę, że trzeba bardziej konkretnych działań policji, surowszych kar.

Znaczna część mieszkańców uważa, że wzrost dewastacji jest bezpośrednio związany z wyłączeniem w nocy ulicznego oświetlenia.

"Niewiele pamiętam
Duże wsparcie z urz
1 COMMENT
  • Ozosyf / 26 kwietnia 2024

    A przecież było oświetlenie uliczne wyłączane bo nic się nie działo nie było zwiększenia dewastacji, a jednak. Może frustracja w mieście narasta, tylko pytanie czym spowodowana.

ZOSTAW KOMENTARZ