HomeAktualnościTo bardzo dobra wiadomość. Przed nami długi weekend!

To bardzo dobra wiadomość. Przed nami długi weekend!

grill weekend

Ulubiony długi weekend Polaków zapowiada się w tym roku rewelacyjnie! 1 maja wypada w środę, a 3 w piątek. Wystarczy wykorzystać 3 dni urlopu, by móc cieszyć się wolnym aż przez 9 dni, od 27 kwietnia do 5 maja. To bardzo dobra wiadomość!

W Łęczycy myślą już o majowym wypoczynku. Nasi rozmówcy snują plany i trzymają kciuki za dobrą pogodę.

– Niektórzy żartują, że lato już było – mówi z uśmiechem Adam, który powiedział nam, że chce długą majówkę spędzić razem z dziewczyną w górach. – Mam jednak nadzieję, że w majowy weekend znów będzie słonecznie i ciepło. Jestem miłośnikiem górskich wypraw i liczę na fajne wędrówki.

Jedni wolą aktywnie spędzać czas, innym majówka kojarzy się głównie z grillem. Łęczycanie liczą jednak koszty, bo grillowanie będzie w tym roku droższe, w porównaniu z rokiem poprzednim.

– Ceny podskoczyły. Droższe jest mięso, a ja tak lubię karkówkę z grilla – słyszymy od Pawła. – Ostatnio zdrożały też dodatki spożywcze, czyli ketchupy, majonezy, musztardy i przyprawy. Całe szczęście, jak na razie, w dyskontach ceny się nie zmieniły.

Ci, którzy wypoczywać będą w mieście, też cieszą się z majówki.

– Uwielbiam odpoczywać przy tężni w parku w Łęczycy – powiedziała nam łęczycka seniorka. – Oczywiście planuję pospacerować i, jak będzie pogoda, spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

Jedenasta edycja Fes
Dramatyczne sceny w
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.