Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Daszyna Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać

W Daszynie bank jest nieczynny od ponad miesiąca. Klienci się denerwują

Oddział łęczyckiego Banku Spółdzielczego w Daszynie jest zamknięty dla klientów. Dla wielu osób, szczególnie emerytów, jest to poważne utrudnienie. Mnożą się pytania, kiedy bank znów otworzy swoje drzwi dla klientów.

Osoby, które nie robią płatności przez Internet i nie korzystają z bankomatu, mają spory problem.

– Dlaczego tu jest wciąż zamknięte? Nie wiadomo kiedy w końcu otworzą bank, nie ma żadnej informacji – denerwuje się mieszkanka Daszyny stojąca przed drzwiami banku. – Nikt nic nie wie, a ja chciałam pobrać emeryturę. Znów będę musiała jechać do Łęczycy.

W podobnej sytuacji jest wiele osób.

– Dla mnie wyjazd do Łęczycy, kiedy trwa okres wzmożonych prac polowych to ewidentna strata czasu. Kto mi za to zapłaci, kto wyrówna straty? Przecież jestem klientem tego banku od wielu lat i dziwię się, że tak słabo dba o interes osób, które mają w nim swoje pieniądze – dodaje rolnik z gminy Daszyna. – Czy z oddziału głównego nie mogą skierować tutaj kogoś na zastępstwo?

Skontaktowaliśmy się z bankiem, żeby wyjaśnić sprawę.

„Skargi klientów, którzy nie mogą w ostatnich dniach skorzystać w pełnym zakresie z usług Oddziału naszego Banku w Daszynie przyjmujemy z troską i zrozumieniem. Robimy wszystko, by ograniczyć te niedogodności, ale w wyniku licznych absencji chorobowych, będących skutkiem pandemii koronawirusa, nie jesteśmy w stanie zapełnić wszystkich luk w obsadzie kadrowej naszych placówek. W okresie pandemii niemal każdy bank przechodził przez podobne problemy kadrowe w konsekwencji, których były zamykane placówki. Powinno to być traktowane jako sytuacja nadzwyczajna.Oddział w Daszynie zamknięty jest od dnia 16 kwietnia 2021 roku z powodu choroby pracowników. Jednocześnie – w efekcie konieczności przebywania innych pracowników w izolacji, na kwarantannie i zwolnieniach lekarskich z tytułu powikłań po przebytej chorobie – zmuszeni byliśmy do okresowych przesunięć personelu do wsparcia innych oddziałów. Mamy nadzieję, że te przejściowe problemy niebawem przeminą i będziemy mogli kontynuować działalność naszych placówek w pełnej obsadzie kadrowej. Jednocześnie informujemy, że w najbliższej odległości od Daszyny czynne są placówki Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej w odległej o 10 km Łęczycy – Centrala Banku i Oddział – oraz nasz Oddział w Witoni, oddalony od Daszyny o 6 km. Placówki te świadczą wszystkie usługi bankowe na rzecz naszych klientów.

Przypominamy również o bankomacie udostępnionym w Daszynie znajdującym się przy banku, a także o możliwości korzystania z usług bankowości internetowej. Jeszcze raz przepraszamy za tymczasowe utrudnienia; to efekt bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji pandemicznej. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy” – czytamy w odpowiedzi zarządu BS w Łęczycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.