Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Pomysł burmistrza Łęczycy na „Pogotowie naukowe”

Do 25 maja pozostają zamknięte placówki oświatowe. Dzieci i młodzież kontynuują edukację poprzez naukę zdalną, która niesie ze sobą pewne trudności – zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej. W sprawie rozwiązania tej drugiej, Burmistrz Paweł Kulesza wystosował apel o pomoc do emerytowanych nauczycieli oraz studentów.

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Studenci!

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wymusiła wprowadzanie metod, w zamyśle słusznych, których realizacja niesie ze sobą pewne trudności. Jedną z nich jest edukacja zdalna sprawiająca problemy w wielu aspektach. Począwszy od dostępu do komputerów, a na przyjmowaniu przez uczniów treści kończąc.

Nauka zdalna to pewna innowacyjność, która wymaga czasu, aby każdy uczeń mógł się do niej przystosować. Wręcz nieoceniona jest możliwość przebywania wraz z innymi dziećmi w klasie i bezpośredni kontakt z nauczycielem. Lekcje on-line, choć równie bogate w treść, mogą być dużym problemem w przyswojeniu przygotowanego materiału.

W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w edukacji. Nie wszyscy uczniowie mają możliwość przeanalizowania materiałów wraz z rodzicami, którzy w dobie epidemii koronawirusa, zaangażowani są w pracę w służbie zdrowia, policji, straży pożarnej i innych jednostkach pracujących dla naszego wspólnego dobra.

Przez lata dzieliliście się Państwo swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Proszę, abyście w okresie, który wymaga społecznej solidarności, jeszcze raz podjęli misję nauczania i pomocy dla naszych uczniów. Jestem przekonany, że uda się złagodzić negatywne skutki obostrzeń poprzez wzajemną pomoc i życzliwość, które okazujemy sobie każdego dnia. Nasze dzieci i młodzież potrzebują wsparcia, ich rodzice oddechu i pomocnej dłoni. Wiem, że zawsze można na Was liczyć, na Wasze umiejętności, Waszą wiedzę, ale przede wszystkim ciepło i dobre otwarte serce. Łęczycanie potrafią się jednoczyć i dbać o siebie nawzajem. Teraz potrzebujemy tego najbardziej.

Proszę również o wsparcie studentów, którzy zechcieliby wspomóc swoich młodszych kolegów i koleżanki. Niech uczniowie szkół podstawowych czerpią z Waszych umiejętności i mobilizują się do wytężonej pracy, aby spełniać swoje marzenia, tak jak Wy to robicie. Niech obserwują Wasze poczynania i sięgają po to, co najlepsze w życiu. Pomoc w nauce jest świetną okazją do przekazywania nie tylko wiedzy, ale również do dzielenia się pasjami, motywowania i wskazywania najpiękniejszych życiowych dróg, które jeszcze przed naszymi łęczyckimi uczniami.

Państwa pomoc polegałaby na zdalnym (e-mail, Messenger, Skype lub inne) konsultowaniu się z uczniami i wyjaśnianiu tematów, które sprawiają im trudności. Aby pomóc, wystarczy zgłosić się do naszego Wydziału Promocji (e-mail: promocja@leczyca.info.pl) i podać swój kontaktowy adres e-mail oraz przedmiot, którego nauczania mogą się Państwo podjąć. Dzięki takim informacjom stworzymy swego rodzaju bazę i przekażemy ją uczniom.

Zachęcam i wierzę w to, że do końca kwietnia uda nam się wspólnie uruchomić to niezwykłe centrum pomocy w nauce.

Już dziś serdecznie dziękuję za pozytywny odzew, dzięki któremu w Łęczycy już za kilka dni Pogotowie Naukowe, które Wy stworzycie, będzie wspierać potrzebujących uczniów.

Burmistrz Miasta Łęczyca
Paweł Kulesza

Burmistrz Łęczyca