Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Dlaczego nie doszło do inwestycji? Na Orzeszkowej pytają o kanalizację

Kilka posesji przy remontowanej właśnie ul. Orzeszkowej w Ozorkowie nie ma kanalizacji. Gdy ruszyła modernizacja drogi, mieszkańcy liczyli, że zrobiona również zostanie sieć kanalizacyjna. W tej sprawie do urzędu miasta trafiła petycja.

– Znaczna część ulicy została już kilka ładnych lat temu skanalizowana. Jednak kanalizacji nie posiada jeszcze kilka posesji i właśnie te rodziny napisały do magistratu – mówi jeden z mieszkańców. – Ulica została rozkopana i to był najwłaściwszy moment na wykonanie kanalizacji. Bardzo na to liczyliśmy.

Na Orzeszkowej niedawno wylana została pierwsza warstwa asfaltu i trudno się spodziewać, aby po tych pracach zrobiona jeszcze została infrastruktura kanalizacyjna. Dlaczego do tego nie doszło wcześniej?

Urząd miasta potwierdza, że mieszkańcy w tej sprawie złożyli petycję. Jednak – jak usłyszeliśmy – to po stronie przedsiębiorstwa komunalnego zależało głównie, czy dojdzie do rozpoczęcia prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej.

OPK w Ozorkowie tłumaczy, że to nie było możliwe.

„Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne informuje, że w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na lata 2018 – 2020 nie jest ujęta budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Orzeszkowej. Realizacja kanału sanitarnego w ul. Orzeszkowej związana byłaby z koniecznością uzyskania decyzji o lokalizacji celu publicznego, wykonaniem dokumentacji projektowej z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami, przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i fizycznym wykonaniem obiektu. Z uwagi na terminy przebudowy pasa drogowego w ul. Orzeszkowej określone w dokumentacji przetargowej zamieszczonej w BIP urzędu miejskiego w Ozorkowie, OPK nie ma możliwości przeprowadzenia procesu inwestycyjnego w okresie, który nie kolidowałby z planowanymi działaniami urzędu” – czytamy w piśmie przesłanym do magistratu.