Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Crossowcy straszą przy zalewie!

Czy właściciele crossowych motorów urządzili sobie tor z przeszkodami przy miejskim zalewie w Łęczycy? Takie informacje dotarły do naszej redakcji. Jeden z mieszkańców był świadkiem, jak kierowcy na motorach skakali przez mostek pomiędzy zalewami. Wyskoki były na tyle duże, że spacerujący mieszkańcy obawiali się o swoje bezpieczeństwo.

Chodnik na pewno nie jest odpowiednim miejscem do jazdy na motorze, tym bardziej mostek nie powinien służyć jako wyskocznia do crossowych popisów. Policja apeluje, jeśli ktoś był świadkiem takiego zachowania, powinien złożyć zawiadomienie w tej sprawie do miejscowej jednostki.

– Jak dotychczas zgłoszenie w przedmiotowej sprawie trafiło do naszej jednostki tylko raz i było to około dwóch miesięcy temu. Przekazane zostało telefonicznie przez świadka. Policjanci pojechali na miejsce lecz nie potwierdzili zgłoszenia. W tej sprawie nie złożono zawiadomienia – informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. – Chcę zaznaczyć, że jazda wzdłuż po chodniku pojazdem mechanicznym jest wykroczeniem. Kto dopuszcza się takiego zachowania musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Mowa tutaj jest o wysokiej karze grzywny w formie mandatu bądź w przypadku jego odmowy sprawca musi się liczyć z konsekwencjami wymierzonymi przez sąd. Tutaj grzywna może wynieść nawet do 5 tys. złotych. Nadmienić należy, że jeżeli sprawca takiego wykroczenia naraził inne osoby na zagrożenie bezpieczeństwa musi liczyć się z surowszym wymiarem kary. Jeżeli ktoś jest świadkiem takiego wykroczenia należy powiadomić policję. Dodatkowym ułatwieniem dla wykrycia sprawcy jest zapisanie numerów pojazdu, a jeżeli już nimi dysponujemy to możemy złożyć zawiadomieniem, osobiście w jednostce bądź przesłać je w formie elektronicznej. Sprawą zajmą się policjanci zespołu ds. wykroczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.