Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Ciekawostka na murze ośrodka pomocy w Ozorkowie

Niewielu mieszkańców wie, że na elewacji MOPS znajduje się zegar, a właściwie jego imitacja wyryta w tynku. Wskazówki zegara pokazują dokładnie pięć minut po godzinie siedemnastej. Czy ta godzina ma jakiekolwiek znaczenie i jaka jest data powstania tej symboliki?

– Podejrzewam, że niewielu mieszkańców wie o tym zegarze na MOPS-ie – mówi nasz czytelnik. – Trzeba spojrzeć w górę i można wtedy zobaczyć te wycięcia w murze, które są jednak coraz mniej wyraźne. Jestem ciekaw, co będzie dalej z tym zegarem? Czy zostanie odnowiony i jaka jest jego historia.

W urzędzie miasta nie uzyskaliśmy odpowiedzi o dacie powstania zegara. Dowiedzieliśmy się jednak, że już niedługo urząd planuje przeprowadzić termomodernizację MOPS-u. Co stanie się z zegarem?

– Zakres prac zaplanowanej termomodernizacji budynku przy Stypułkowskiego 1 nie przewiduje modernizacji zegara. Budynek ten nie figuruje w rejestrze zabytków. Przetarg na termomodernizację został ogłoszony w czerwcu, zgodnie z projektem inwestycja ma zostać zakończona w 2022 r. – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

Z daleka zegara praktycznie nie widać
Wyryty w murze zegar wskazuje godzinę 17.05