HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW szpitalu w Łęczycy trzeba czekać latami na wizytę u specjalisty! Czy to się zmieni?

W szpitalu w Łęczycy trzeba czekać latami na wizytę u specjalisty! Czy to się zmieni?

szpital w łęczycy

W poradniach specjalistycznych łęczyckiego szpitala na wizytę u endokrynologa poczekamy dwa lata, nieco krótszy czas oczekiwania jest u innych specjalistów. Praktycznie od ręki możemy uzyskać poradę dermatologiczną. Nie da się ukryć, że sytuacja jest bardzo trudna dla pacjentów.

Oferta szpitala jest przede wszystkim dla cierpliwych i nie wymagających natychmiastowej wizyty lekarskiej. Najtrudniejsza sytuacja jest z konsultacją u endokrynologa.

–  Zapisujemy na terminy dwuletnie – słyszymy w odpowiedzi udzielonej przez rejestratorkę.

  Nie do uwierzenia, ale to są fakty. Nieco lepiej jest z możliwością wizyty u neurologa, jest możliwa już w grudniu tego roku. Do okulistów są tylko miesięczne okresy oczekiwania. Pacjenci nie są zadowoleni.

–  Wolałbym, aby wszystko było możliwe do załatwienia u jednego lekarza, ale przecież tak nie ma. Z sercem do jednego specjalisty, z nogą do ortopedy a wszędzie są kolejki. W końcu człowiek się wkurzy i korzysta z prywatnych usług specjalisty – komentuje jeden z pacjentów.

   W czym jest problem? Dlaczego szpital nie zatrudnia większej liczby specjalistów? 

–  Dyrektor widzi te problemy. Brak specjalistów wynika z ich braku na rynku usług a nie z braku chęci do ich zatrudnienia. Jest szansa, że sytuację w tym zakresie poprawi wprowadzenie przez NFZ programu skoordynowanego w przychodniach POZ. W programie tym chodzi o to, że pacjent nie musi za każdym razem być na wizycie u specjalisty, wystarczy, że będzie jeden raz. Zostanie postawiona diagnoza i zalecenia do dalszego leczenia i te zadania może już przejąć lekarz rodzinny. W chwili obecnej w program ten weszła przychodnia w Starej Sobótce i „Medar” w Łęczycy. Nie wszystko da się zrobić szybko, ale na pewno możemy się pochwalić pracownią okulistyczną, doposażoną w ostatnim czasie w aparat OCT i nowoczesny tonometr do mierzenia ciśnienia w oku. W poradni przyjmuje 4 okulistów, raczej nie ma kolejek i pacjent ma możliwość wyboru lekarza. Zapraszamy też dzieci z roczników 2010 i 2011 na darmowe szczepienia profilaktyczne HPV, przeciw nowotworom szyjki macicy – mówi Małgorzata Raczkiewicz, członek zarządu powiatu łęczyckiego.

Burmistrz dostał od
W Ozorkowie łoś na
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.