HomeTematy dniaZachować dystans na boisku? To nie jest możliwe

Zachować dystans na boisku? To nie jest możliwe

boisko młodzież

Już od najbliższego poniedziałku będzie można korzystać z boisk szkolnych i orlików. Jednak obostrzenia nadal obowiązują, m.in. te mówiące o zachowaniu dystansu społecznego. Miłośnicy aktywności fizycznej pytają, w jaki sposób zachować dystans w czasie grania chociażby w piłkę nożną.

Niektórzy, nie czekając do poniedziałku, już w tym tygodniu rozpoczęli aktywność fizyczną. Młodzieży trudno jest zachować dystans na boisku. Rządowe obostrzenia w praktyce mają się nijak do rzeczywistości.

Sprawdźmy, co zmienia się w sporcie i rekreacji od poniedziałku 4 maja i jak zorganizować sport i aktywność na świeżym powietrzu.

Zmiany od 4 maja – rząd otwiera boiska szkolne, orliki i szereg innych obiektów sportowych.

Od kiedy można korzystać z boisk?

Sport został ujęty w drugi etapie rozmrażania kraju po kwarantannie.Od 4 maja udostępnione zostaną stadiony, boiska szkolne, orliki, pola golfowe, ośrodki jeździeckie. Będzie można także popływać kajakiem i pograć w tenisa. Trzeba jednak pamiętać o zwiększonym reżimie sanitarnym i ograniczeniu liczby osób na obiekcie sportowym.

Sport w czasie pandemii koronawirusa – nowe zasady od 4 maja

Od kiedy można pograć w piłkę? Orliki zostają otwarte w poniedziałek 4 maja. Na razie maksymalnie będzie w danej chwili mogło korzystać z boiska sześć osób, bez względu na wielkość boiska. Zwiększenie ilości osób korzystających z boiska zaplanowane jest dopiero od czwartego etapu rozmrażania sportu. Pamiętajcie także – zezwolenie dotyczy jedynie obiektów sportowych, które mają swojego administratora.

Jakie boiska otwarte od 4 maja?

  • stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne)
  • boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki)
  • infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa
  • pola golfowe
  • ośrodki jeździeckie oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe.

Kiedy można pływać kajakiem?

Od 4 maja otwarte zostaną także infrastruktury otwarte do uprawiania sportów wodnych. Jeśli pogoda dopisze, możemy wybrać się więc na kajak, łódkę czy rower wodny. W tym wypadku obowiązuje ograniczenie do 2 osób.

Czy można grać w tenisa?

Tak – od 4 maja korty będą czekały na fanów tenisa ziemnego, dotyczy to obiektów otwartych o półotwartych, więc zamknięte pozostaną hale tenisowe. W tym wypadku obowiązuje maksymalny limit 4 osób na korcie.

Czy na orliku trzeba mieć maseczkę?

NIE. Zakrycia twarzy i nosa jest obowiązkowe jedynie w drodze na orlik czy inne boisko. Już w czasie gry w piłkę lub uprawiania innego sportu na wyznaczonym obiekcie sportowym możemy zdjąć maseczkę.

Kiedy zostaną otwarte miejskie rowery?

Na razie wyłączone z użytkowania pozostają obiekty sportowe o charakterze zamkniętym. Zajęcia w halach w ograniczonej liczbie mają być dozwolone w trzecim etapie odmrażania. Na razie jeszcze zamknięte są rowery miejskie. Premier Morawiecki zapowiedział jednak, że popularne w dużych miastach wypożyczenia rowerów zostaną uruchomione w ciągu dwóch tygodni.

Czy można uprawiać sport – zasady od 4 maja

  • zachowanie dystansu społecznego
  • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  • ograniczona liczba osób,
  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.
Trudno zachować dystans na boisku
UDOSTĘPNIJ:
Wybuch gazu pod Łę
O tym porodzie mówi
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.