Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

W Ozorkowie afera o paczkomaty!

W internecie aż huczy od komentarzy z powodu wpisu zamieszczonego przez kurierów.

„Witamy. Kurierzy Inpost mają prośbę. Odbierajcie jak najszybciej przesyłki z paczkomatów!!! Nawet jeśli nie doszły wszystkie nie czekajcie aż wszystkie będą w paczkomacie. Obciążenie paczkomatów w tej chwili sięga 300% a bardzo duża część klientów odbiera przesyłki następnego dnia. W związku z tym pracujemy już po ponad 12 godzin a i tak nie wszystkie przesyłki jesteśmy w stanie umieścić z powodu braku miejsca. Jeśli osobiście nie możecie odebrać przesyłek poproście o to babcie wuja sąsiadkę” – czytamy w informacji od kurierów.

Wpis wywołał prawdziwą lawinę komentarzy.

„Niestety, ten OZO01A (o ile dobrze pamiętam) na Lotniczej się strasznie przycina, przez co odbiór przesyłek trwa dłużej niż powinien. Kolejną rzeczą są powiadomienia, te na maila przychodzą później niż sms. Może warto powiększyć paczkomaty” – pisze pani Agnieszka.

„Za 2 tygodnie zaczną spływać paczki z Aliexpress z 11.11. W międzyczasie gorączka zakupów black friday i cyber monday. A w święta to już w ogóle będzie masakra. Jest za mało paczkomatów w Ozorkowie. Rozumiem politykę firmy i obawę o to, że po pandemii zapewne częściowo spadnie zapotrzebowanie, ale jednak allegro smart zwiększyło obroty o jakieś 200%.” – ripostuje pan Kamil.

„Biedny pan kurier siłą przymuszony do swojej pracy. Można odebrać paczkę do 48h. Nie sądzę, żeby ludzie specjalnie kisili te paczki, jeśli są w stanie je odebrać wcześniej. A co do godzin pracy – zawsze można iść do zakładu na 8 albo 12. Nie, nie szkoda mi kurierów, każdy wykonuje jakąś pracę” – dodaje pani Julia.

„Generalnie filozofią paczkomatów było to, żeby odbierać paczki o dowolnej porze, która klientowi odpowiada. Pomijając to, Inpost powinien już od marca powiększyć zarówno paczkomaty jak i flotę kurierską, bo w dobie pandemii to obecnie jedyny stabilny zawód (chyba) i było do przewidzenia, że ludzie nie przestaną kupować, a zmienią jedynie formę robienia zakupów. Apel apelem, zrozumiały, ale wiele osób dojeżdżając do pracy np. otrzymuje powiadomienie o paczce, a nie może zawrócić. I co teraz? Paczka czeka do godziny 23, bo dzieciak który ma zdalne nauczanie i mógłby odebrać paczkę, samodzielnie nie może przemieszczać się po mieście. I jest jak jest – pisze z kolei pani Agnieszka.