Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać Województwo Łódź

Ustawka w centrum Łodzi, policja zatrzymała pseudokibiców

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców zatrzymali 9 osób w związku z tzw. „ustawką”, która miała miejsce w centrum Łodzi w wakacje 2015 roku. Siedmiu mężczyzn w wieku od 36 do 45 lat otrzymało zarzuty prokuratorskie dotyczące udziału w bójce i pobiciu innych osób.

Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych wrócili do sprawy bójki, która rozegrała się w centrum miasta w połowie czerwca 2015 roku. Przypomnijmy, że sprawa prowadzona w związku z konfrontacją zantagonizowanych pseudokibiców, wobec braku dostatecznego materiału dowodowego, umorzona została pod koniec października 2015 roku.

Pomimo formalnej decyzji procesowej kończącej postępowanie policjanci dotarli do nowych informacji i ustalili domniemanych 10 uczestników bójki, w efekcie której obrażenia odnieśli dwaj mężczyźni sympatyzujący z jedną z łódzkich drużyn.

Siedmiu zatrzymanym osobom postawiono zarzuty dotyczące udziału w bójce i pobiciu w związku z występkiem o charakterze chuligańskim. Mężczyznom grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.