Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Stop dla blokad na parkingach!

Na osiedlach często dochodzi do nerwowych sytuacji z powodu ciasnych parkingów. Dlatego niektórzy zmotoryzowani lokatorzy podpisują umowy na najem miejsca parkingowego. Z tego powodu nie wszyscy są zadowoleni i ślą do spółdzielni protesty.

Przed blokami, przy niektórych ulicach, można zobaczyć blokady parkingowe. Właściciel auta podpisując stosowną umowę ze spółdzielnią, i wynajmując miejsce parkingowe w cenie niespełna 50 zł na miesiąc, ma pewność, że po powrocie z pracy będzie miał gdzie zaparkować pojazd. Dlatego wielu kierowców decydowało się na takie rozwiązanie.

– Podpisałem umowę najmu i mam spokój. Rezerwacja miejsca na parkingu jest dla mnie ogromną ulgą. Wcześniej, gdy wracałem z pracy, musiałem kilka razy objechać blok zanim znalazłem wolne miejsce. Nieraz parkowałem samochód daleko od mojego bloku. Umowa najmu na miejsce parkingowe, to dobry patent – zachwala jeden z kierowców z osiedla przy ul. Nowe Miasto.

W Ozorkowie jest jednak pokaźna grupa zmotoryzowanych mieszkańców, którzy negatywnie oceniają zakładanie przed blokami parkingowych blokad.

– To są tereny publiczne i każdy powinien mieć równe prawa. W mieście brakuje parkingów. Dlatego zabieranie miejsc innym nie jest w porządku. Co w sytuacji, gdy najemca takiego miejsca parkingowego wyjedzie sobie na wakacje? Przez dłuższy czas nie można tam zaparkować auta, choć plac jest wolny – negatywnie o blokadach parkingowych mówi kolejny kierowca.

Piotr Piętka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Ozorkowie, przyznaje, że temat wzbudza kontrowersje.

– Jedni chwalą, drudzy ganią… jak to w życiu. Niestety, nie da się wszystkim dogodzić. Z tego powodu podjęliśmy decyzję, że wstrzymujemy podpisywanie nowych umów na najem miejsc parkingowych – słyszymy. – Oczywiście, wcześniej podpisanych umów nie będziemy anulować.

Nie wiadomo, kiedy ponownie będzie można podpisywać ze spółdzielnią umowy na najem miejsc parkingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.