Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Gm. Łęczyca Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Przy szpitalu czy w Topoli Królewskiej?

Sprawa basenów na terenie powiatu łęczyckiego

Na terenie powiatu łęczyckiego aktualnie są już dwa pomysły na budowę basenu – wójta gm. Łęczyca Jacka Rogozińskie i starosty łęczyckiego Janusza Mielczarka.

Jak mówi starosta Janusz Mielczarek, nie ma za dużych szans na otrzymanie dofinansowania na dwa baseny na terenie jednego powiatu.

– Pomysł budowy basenu na terenie szpitala w Łęczycy powstał z uwagi na duże korzyści społeczne jakie by pełnił. Po pierwsze nauka pływania dla dzieci i młodzieży, po drugie możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla chorych i po trzecie ten cel ogólny skierowany do wszystkich amatorów kąpieli wodnych. Stąd mój apel do wszystkich gmin o włączenie się do tej inicjatywy, jak do tej pory nie mam jeszcze żadnych deklaracji – przyznaje włodarz powiatu. – Wiem, że o budowie basenu w szkole podstawowej w Topoli Królewskiej myśli też wójt gminy Łęczyca, jeżeli wójt zdecyduje o złożeniu wniosku o dofinansowanie na ten cel, powiat nie będzie składał, gdyż z tego co wiem, mogłoby to zmniejszyć szansę otrzymania środków zarówno dla jednej jak i dla drugiej lokalizacji.

Wójt Jacek Rogoziński wniosek o dofinansowanie inwestycji już złożył.

– Nam w gminie Łęczyca chodzi o obiekt na pewno bardziej kameralny, niż miałby być przy szpitalu. W Topoli Królewskiej chcę wybudować nieduży, przyszkolny basem głównie do nauki pływania dla uczniów, ale oczywiście nie tylko – mówi wójt J. Rogoziński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.