Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Przeorali ulicę na Bugaju! – O co tu chodzi? – pytają ozorkowianie

Robotnicy kopią głębokie dziury w ul. Suchej w Ozorkowie, a zdezorientowani mieszkańcy nie wiedzą w jakim celu prowadzone są prace. Obawiają się, że wkrótce nie będą mogli korzystać z drogi, która coraz bardziej zaczyna przypominać poligon wojskowy.

– Próbowałam zapytać robotników, w jakim celu robią na naszej ulicy te dziury. Jednak nie otrzymałam odpowiedzi. To zaskakujące. Czy to jest jakaś tajemnica? Przecież to droga miejska. Dlaczego urząd miasta nie poinformował nas wcześniej o tych pracach – pyta mieszkanka osiedla Bugaj w Ozorkowie.

Co na to w ozorkowskim magistracie?

– Jeśli chodzi o prace prowadzone na ul. Suchej, dotyczą one terenu należącego do PKP. Miasto Ozorków nie wydawało w tym zakresie żadnych decyzji i nie zlecało żadnych prac – odpowiada Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

Dowiedzieliśmy się, że roboty są powiązane z inwestycją realizowaną na terenie gm. Parzęczew.

– W chwili obecnej na terenie naszej gminy trwają prace związane z budową czterech elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w miejscowościach Parzęczew i Śniatowa. Prawdopodobnie prace na terenie miasta Ozorkowa związane są z ułożeniem linii SN wraz z kanalizacją światłowodową w kierunku Głównego Punktu Zasilania w Ozorkowie. Jest to inwestycja prywatna, nie znamy przebiegu prac budowlanych zlokalizowanych poza terenem naszej gminy – mówi Grzegorz Zawadzki, zastępca wójta gminy Parzęczew.