Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Pożar wybuchł na poddaszu. Dwie osoby w szpitalu. Nie wiadomo, co z niepełnosprawną lokatorką

Tuż po godzinie 4 rano do łęczyckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w Łęczycy. Ogień objął poddasze kamienicy przy ulicy Poznańskiej.

Na miejscu cały czas pracują strażacy. Aż 20 zastępów JRG oraz jednostki ochotnicze.

– 31 lokatorów opuściło budynek samodzielnie jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Gdy dotarliśmy na miejsce ogień rozprzestrzenił się już na tyle, że nie można było prowadzić działań wewnątrz budynku. Gaszenie pożaru odbywało się wyłącznie z zewnątrz, również przy użyciu podnośników – informuje Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Lokatorzy informowali, że w mieszkaniu na poddaszu może znajdować się niepełnosprawna mieszkanka. Póki co, strażacy wciąż prowadzą działania gaśnicze. Dopiero po ich zakończeniu będą mogli wejść do środka i przeszukać budynek.

– Na ten moment źródło ognia zostało zlokalizowane. Trwa dogaszanie – dodaje G. Sobiński.

Dwie osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do łęczyckiego szpitala.

W urzędzie zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego

Na miejscu zdarzenia byli burmistrz Paweł Kulesza i zastępca burmistrza Wojciech Czaplij. Na tę chwilę wciąż prowadzona jest akcja gaśnicza, a o godzinie 8:30 w Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego.

W posiedzeniu pod przewodnictwem burmistrza wziął udział wicestarosta Wojciech Zdziarski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Jacek Ożadowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marcin Kupiecki, zastępca dyrektora MOPS Mariusz Mieczyyński, Robert Chodkowski z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Priorytetem jest ustalenie faktycznej ilości osób mieszkających w budynku i znalezienia im tymczasowego lokum. Zmobilizowano również opiekunki środowiskowe w celu ustalenia najpilniejszych potrzeb poszkodowanych rodzin. Na godzinę 13:00 zaplanowane jest kolejne spotkanie. Ponownie na miejsce zdarzenia udali się burmistrz Paweł Kulesza i zastępca burmistrza Wojciech Czaplij.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.