Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Temat główny Uniejów Warto przeczytać

Pocisk artyleryjski wykopany na terenie parafii

Pracownicy wykonujący prace remontowe odnaleźli pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczają teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zdetonuje pocisk. Przypominamy – w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów należy od razu powiadomić służby.

Zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku policjanci otrzymali 19 kwietnia 2021 roku, od pracowników wykonujących prace remontowe na terenie parafii w Spycimierzu w gminie Uniejów. Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Wstrzymano prace budowlane w tej okolicy. Policjanci zabezpieczają teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który specjalistycznie zdetonuje pocisk.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji, która zabezpieczy teren i powiadomi saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.