Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Grabów Powiat łęczycki Warto przeczytać

OZE w Grabowie

Gmina Grabów prowadzi nabór wniosków do projektu dofinansowania do montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Można uzyskać dofinansowanie do 85% kosztów kwalifikowanych.

wójt grabowa

Jak wyjaśnia wójt gminy Janusz Jagodziński, nabór wniosków trwa.

– Dla niezdecydowanych mieszkańców, informacja jest taka, że nie zostało już dużo czasu na złożenie dokumentacji. Wsparciem finansowym będą objęte instalacje fotowoltaiczne, instalacje kolektorów słonecznych, kotły na biomasę – mówi samorządowiec. – Mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie proszę o kontakt z urzędem gminy w celu wypełnienia deklaracji. Można też skorzystać z formy on-line.

Sołtys z Borucic i jednocześnie radny gminny, Zenon Czekalski uważa, że projekt daje mieszkańcom spore możliwości. Sam też zamierza skorzystać.

– Umożliwienie mieszkańcom naszej gminy skorzystania z programu „Odnawialne Źródła Energii” uważam za bardzo dobry krok. W dzisiejszych czasach środowisko wiejskie jest tak samo narażone na zanieczyszczenia jak miejskie – mówi z przekonaniem sołtys Z. Czekalski. – Ja osobiście wnioskuję zarówno o instalację fotowoltaiczną jak i kolektory słoneczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.