Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Młodzież ma w nosie obostrzenia. Starsi mieszkańcy są oburzeni!

Redakcja jest informowana przez starszych mieszkańców z całego regionu o ignorowaniu przez młodzież zakazu gromadzenia się. Do takich sytuacji coraz częściej dochodzi w Zgierzu, Ozorkowie, Łęczycy. Zdjęcie z Poddębic, które niedawno otrzymaliśmy, jest jaskrawym przykładem takiego nieodpowiedzialnego zachowania.

Grupki młodzieży chodziły po jednej z głównych ulic w Poddębicach. Z całą pewnością wymagana odległość pomiędzy młodymi nie była zachowana.

– Mam wrażenie, że niektórzy młodzi ludzie nic nie robią sobie z zagrożenia koronawirusem. Chodzą grupkami po ulicach, śmieją się. Być może myślą, że są niezniszczalni. Warto jednak, aby zdali sobie sprawę z tego, że nie są sami na świecie. Jeśli mają w sobie patogen, to mogą zarazić wielu mieszkańców. A osoby w podeszłym wieku mają niestety nikłe szanse na wygraną z koronawirusem – mówi pani Wanda.

Kolejna seniorka, która skontaktowała się z redakcją, jest bardziej dosadna w słowach.

– Ludzie ocknijcie się! Takie zachowanie powinno być piętnowane. Mam wrażenie, że jest przyzwolenie na to, aby młodzież robiła co chciała.

Czy młodzież faktycznie nie obawia się koronawirusa?

Można mieć takie odczucie.

Policjanci przypominają, że w czasie panującej epidemii wszelkie formy gromadzenia się osób stwarzają bardzo duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nawet osoby młode nie mogą być pewne, że w przypadku zakażenia uda im się wygrać walkę z chorobą. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni, ponieważ tylko tak możemy uchronić życie i zdrowie swoje, jak również osób dla nas najbliższych.