Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Województwo

Masowo podrabiała recepty. Postawiono jej 168 zarzutów

Policja po śledztwie ustaliła, że 30-letnia mieszkanka Skierniewic masowo podrabiała recepty. Postawiono jej 168 zarzutów, czyli dokładnie tyle, ile blankietów recept podrobiła – przekazała Magdalena Studniarek ze skierniewickiej policji.

5 lat więzienia grozi 30-latce z powiatu skierniewickiego podejrzanej o podrabianie recept. Przedstawiono jej 168 zarzutów, czyli tyle, ile blankietów recept miała sfałszować i wprowadzić do obrotu.

W październiku 2020 r. policjanci skierniewickiej komendy w trakcie przeszukania do jednej ze spraw, znaleźli receptę na lek nasenny z danymi jednej z praktyk lekarskich z powiatu skierniewickiego, co do której mieli podejrzenia, że może być podrobiona – relacjonowała Studniarek. – Weryfikując autentyczność dokumentu ustalono, że podrobionych recept może być więcej. W wyniku podejmowanych działań, zabezpieczono łącznie 168 druków – poinformowała.

Recepty były podrabiane i realizowane od grudnia 2019 r. do listopada 2020 r.

Podejrzana posługiwała się podrobionymi blankietami w aptekach w różnych miejscowościach, głównie na terenie województwa łódzkiego – podała. – Jak ustalili policjanci 30-latka w sposób nielegalny weszła w posiadanie blankietów i pieczątek jednego z podmiotów leczniczych oraz lekarza medycyny.