Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

Kto okradł radnego Koperkiewicza?

Z jednego z samochodów zaparkowanych pod blokiem przy ulicy Zachodniej w Łęczycy skradziono CB radio. Jak się okazało własność należała do Zenona Koperkiewicza, radego miejskiego. O sprawie została powiadomiona łęczycka policja.

Samochód był zaparkowany pod blokiem, w widocznym miejscu, w dodatku tuż pod mocną lampą oświetlającą pobliską pergolę śmietnikową. Nikt nie mógł się spodziewać, że niemalże tuż pod oknami lokatorów dojdzie do kradzieży. CB radio warte około 300 złotych to jedyna strata, jaką poniósł w tym zdarzeniu samorządowiec. Auto nie ma śladów włamania ani żadnych uszkodzeń.

– Obejrzałem dokładnie samochód, wydaje mi się, że złodziej musiał otworzyć drzwi jakimś uniwersalnym kluczykiem, bo przy uszczelkach, przy zamku nie było żadnych śladów. Samochód ma swoje lata, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Co ciekawe, radio zostało odkręcone a nie wyrwane, tak samo jak mocowanie, które zrobiłem, czyli złodziej się nie spieszył. W tym wszystkim cieszy mnie to, że poza skradzionym radiem nie ma innych strat, bo gdyby np. złodziej wybił szybę, to już czekałby mnie dodatkowy wydatek – mówi radny Zenon Koperkiewicz. – Nie sądzą, żeby złodziej wiedział do kogo należy samochód. Po prostu zobaczył na dachu antenę od radia, co zasugerowało, że w tym pojeździe jest CB.

Mimo, że CB radio radnego było przymocowane w mało widocznym miejscu, w dodatku przykryte, wniosek jest jeden – w samochodach nie powinno zostawiać się żadnych, bardziej lub mniej wartościowych przedmiotów.