Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Kontrowersje na Poziomkowej

Po naszym ubiegłotygodniowym artykule o słupie energetycznym ustawionym pośrodku ul. Granicznej w Ozorkowie, z redakcją skontaktował się czytelnik informując – jak twierdzi – o następnym drogowym absurdzie na osiedlu.

„W tym mieście ciężko żyć, jak władza funduje nam takie atrakcje jak ten słup. W tym miejscu jest jeszcze lepszy przekręt, proszę się przyjrzeć i tym zająć, mianowicie zmieniono przebieg ulicy Poziomkowej. Jak miasto dokonało podziału działek? Na przejazd jest teraz zbyt wąsko, ustawiono niby furtkę. Jakiś absurd” – czytamy w mailu. – „Nikt nie ma pretensji, że ludzie kupili działki od miasta, tylko do sposobu postępowania przez miasto z drogami. Mianowicie z mapy prawnej z geoportalu z geodezji ze Zgierza wynika, że jest to droga, a nie wyjeżdżony pas. W 1995 r. był podział i miasto nie ujawniło zmian w geodezji i jest bałagan jak diabli. Może pomyśleć należy o znaku droga bez wylotu”.

Mieszkaniec krytykuje urząd miasta. Czy słusznie? Pojechaliśmy to sprawdzić. Droga faktycznie nie jest przejezdna. Granice ogrodzonych działek wchodzą w drogowy pas. Samochód z pewnością drogą nie przejedzie. Co najwyżej, pomiędzy wbitymi drewnianymi słupami, można przejść przez wąską furtkę. Wygląda to dziwnie i faktycznie można odnieść wrażenie, że coś jest nie w porządku.

Co na to magistrat w Ozorkowie?

„To, co czytelnik nazywa drogą, jest pasem wyjeżdżonym przez samochody na terenie prywatnych działek. Właściciele tych działek przystąpili obecnie do ich zagospodarowania, a okoliczni mieszkańcy w związku z tym nie mogą już jeździć na skróty przez prywatne tereny. W granicach istniejących dróg, zgodnie z podziałem z 1995 r., nie ma prywatnych działek” – czytamy w odpowiedzi urzędu.


Drogą już się nie przejedzie. Niektórzy twierdzą, że była to normalna ulica. Jednak urząd miasta przekonuje, że droga jest tylko pasem wyjeżdżonym przez samochody na terenie prywatnych działek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.