Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać Zgierz

Kilometrowe korki z powodu remontu wiaduktu na Łódzkiej w Zgierzu

Robotnicy kontynuowali dziś układanie krawężników pod wiaduktem na ul. Łódzkiej w Zgierzu. Ruch aut odbywał się wahadłowo, a korki z powodu robót były na odcinku kilku kilometrów – zarówno od strony centrum Zgierza, jak i Łodzi.

Kierowcy samochodów bez klimatyzacji, stojących w długich korkach, czuli się jak w piekle. Temperatura wewnątrz takiego pojazdu dochodziła w południe do 40 st. C – nawet przy otwartych oknach.

Na szczęście, to już końcówka remontu, zarówno wiaduktu na Łódzkiej, jak i pozostałych wiaduktów.

Jak informuje prowadząca inwestycje PKP PLK S.A., obiekty po remoncie będą oddawane do użytku do końca lipca tego roku.

Zakończenie wszystkich prac PKP PLK S.A. na terenie Zgierza przewidywane jest na IV kwartał 2021 roku. Przypomnijmy: wszystkie cztery wiadukty w Zgierzu są remontowane wraz z przebiegiem modernizacji linii kolejowej: Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków – Łęczyca – Kutno.

W ramach tej inwestycji remontowane są nie tylko zgierskie wiadukty, ale też dworce: główny oraz Zgierz Północ, budowana jest stacja kolejowa w pobliżu Osiedla 650-lecia, układane są nowe tory. Dzięki całościowej modernizacji zwiększy się liczba pociągów aglomeracyjnych i regionalnych obsługujących całą trasę.

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad pół miliarda finansowane są z budżetu i współfinansowane z RPO woj. łódzkiego.