Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

„Handlowiec” zniknie z krajobrazu Poddębic

Szpecący wizerunek i krajobraz miasta „Handlowiec” już niedługo przestanie straszyć swoim wyglądem. Gmina podpisała umowę przedwstępną w sprawie nabycia prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości wraz z prawem własności naniesień budowlanych.

– Chcemy, by centrum Poddębic było jeszcze bardziej estetyczne i nabrało nowego wyglądu, dlatego podjęliśmy decyzję o przejęciu obiektu od obecnego właściciela. Radni Rady Miejskiej wyrazili zgodę na nabycie do gminnego zasobu tego budynku – informuje burmistrz Piotr Sęczkowski.

Samorząd najpóźniej do końca stycznia przyszłego roku stanie się nowym właścicielem pawilonu handlowego. Co wtedy czeka budynek oraz jakie są plany związane z jego przeznaczeniem?

Przypomnijmy, że w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Poddębice ustalono funkcję dla nieruchomości, polegającą na nakazie rozbiórki po maksymalnym piętnastoletnim okresie dotychczasowego użytkowania. Ten czas właśnie mija. Dodatkowo, zdaniem konserwatora zabytków, obecna budowla wybitnie dysharmonizuje przestrzeń publiczną placu Kościuszki. W związku z tym władze Miasta Gorących Źródeł po zakupie przeprowadzą jego rozbiórkę. Po wykonaniu tych prac planowana jest rekultywacja terenu oraz wprowadzenie zieleni urządzonej niskiej przy uwzględnieniu zachowania osi widokowej z ul. Mickiewicza na zabytkowy kościół św. Katarzyny.

– Mamy wiele pomysłów na przeznaczenie tego terenu, np. budowa fontanny termalnej, czy zagospodarowanie zielenią. Będziemy jeszcze dyskutować na ten temat i zobaczymy co przyniesie 2021 rok. Chcielibyśmy, aby to miejsce stanowiło reprezentacyjną część Poddębic i było jego wizytówką – mówi burmistrz Sęczkowski.

Ponadto coraz więcej mieszkańców, jak i gości odwiedzających miasto niepochlebnie wypowiada się o obecnym „Handlowcu”.