Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Co się stało na Konopnickiej w Łęczycy? Zaskoczeni kierowcy i piesi

Na ulicy Konopnickiej powstała dziura w nawierzchni jezdni o średnicy ok. pół metra i głębokości prawie trzech metrów! Niebezpieczna pułapka to skutek zarwania się fragmentu jezdni w miejscu kanalizacji.

Duża dziura w jezdni pojawiła się na wysokości bloku nr 5 w sobotę po południu. Jej usytuowanie w obszarze zjazdu do zatoki parkingowej, bezpośrednia bliskość przejścia dla pieszych spowodowało niemałe przerażenie wśród mieszkańców.

– To nieprawdopodobne, przecież chyba, jak dobrze pamiętam, ok. dwa lata temu kompletnie przebudowano ulicę – powiedział nam młody mieszkaniec, który miał zamiar wykonać manewr wjazdu na parking.

– Dobrze, że zauważyliśmy pułapkę – dopowiada towarzyszący mu kolega, który ostrzegł przed dalszym pękaniem asfaltu. – Dziura przypomina studnię a przecież wielu rowerzystów tędy jeździ, szczególnie dzieci.

– Strach pomyśleć, jakby tu ktoś wpadł – dodaje jedna z mieszkanek.

Nasz reporter, obecny na miejscu zdarzenia, powiadomił dyrektora Zarządu Dróg, od którego uzyskał informację, że w tej sprawie należy skontaktować się z burmistrzem. Włodarz Łęczycy zapewnił, że uruchomi odpowiednie służby celem zabezpieczenia zagrożenia. Jedna z mieszkanek postanowiła dodatkowo powiadomić policję, aby do czasu zlikwidowania pułapki zabezpieczyła teren.