Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Będzie drożej za śmieci

śmieci

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne – jedyna firma, która przystąpiła do drugiego przetargu – ponownie zaproponowało podwyżkę za usługi związane z wywozem odpadów. Władze miasta zgodziły się z ofertą, co oznacza podwyżkę dla mieszkańców.
– Niezbędne jest wyliczenie nowej stawki, która obowiązywać będzie od kwietnia tego roku. Stawka będzie wyższa od obowiązującej w tej chwili, decyzję o jej wysokości podejmie Rada Miejska na sesji 26 lutego – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.
Warto przypomnieć, że pierwszy przetarg został unieważniony przez władze miasta. Wówczas nie było zgody na cenę, jaka została zaproponowana przez OPK. Teraz nie było wyboru. Z takiego obrotu sprawy z pewnością nie będą zadowoleni mieszkańcy. Każda podwyżka uderza po kieszeni a w sytuacji wielu mieszkańców kolejne obciążenie domowego budżetu może okazać się katastrofą.
Dlaczego OPK tak wysoko oceniło swoją pracę? Wysłaliśmy mejlem do prezesa komunalki pytanie w tej sprawie. Wciąż czekamy na odpowiedź.
Mieszkańcy, którzy chcieliby się dowiedzieć jakie były powody wzrostu cen za usługę śmieciową, mogą przyjść 26 lutego na sesję miejską. Jednym z tematów dyskusji będzie właśnie planowana podwyżka. W tej chwili ozorkowianie płacą 7 zł miesięcznie za odbiór śmieci segregowanych, a 14 zł – niesegregowanych.
tekst i fot. (stop)

Komentarze są wyłączone.