Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

Będą seanse filmowe i teatralne przedstawienia

kino ludowe-1Kino Ludowe wznawia działalność! To doskonała informacja dla mieszkańców regionu, którzy musieli jeździć do Łodzi, aby zobaczyć kinowe przeboje i atrakcyjne teatralne sztuki. W ozorkowskim kinie będą wyświetlane zarówno filmy, jak i grane przedstawienia. Oprócz tego właściciel kina Ludowego planuje organizować w nim rozmaite imprezy. Pierwszy seans filmowy już 15 listopada.
Kto kupił kino w Ozorkowie? Inwestorem jest przedsiębiorca z Łodzi. Jak sam zdradza jest wielkim miłośnikiem filmowej sztuki kinowej, który spełnił swoje marzenie z dzieciństwa.
– Od najmłodszych lat chodziłem do kina. Marzyłem o tym, aby w przyszłości samemu zajmować się kinematografią. O kinie Ludowym dowiedziałem się z ogłoszenia. Poprzedni właściciel wystawił na sprzedaż projektor. Kupiłem sprzęt a wraz z nim kino – mówi z uśmiechem Robert Majchrowski.
W połowie tego miesiąca, podczas oficjalnego otwarcia kina Ludowego, wyświetlony ma zostać jeden z najnowszych przebojów światowego kina. Jaki to będzie film?
– Tego jeszcze nie chciałbym zdradzać – słyszymy od pana Roberta. – Uroczyste otwarcie kina będzie na zaproszenia. Ale już 20 listopada na scenie wystąpią aktorzy teatru z Wrocławia. Później planujemy koncert w wykonania mistrza gongów. W kinie odbędą się też Andrzejki, rockowe mikołajki. Atrakcyjnie zapowiadają się również wybory miss Ozorkowa, które też chcielibyśmy przeprowadzić w kinie Ludowym. Oczywiście planujemy także w kinie sylwestra.
Jak się dowiedzieliśmy miejsc w sali kinowej jest 250. Na razie właściciel Ludowego ma stary projektor analogowy z lat 80-tych.
– Wbrew pozorom to bardzo dobry sprzęt – przekonuje łodzianin. – Przymierzam się do kupna cyfrowego projektora, ale koszt zakupu jest dość duży. Mam też obiecane od innego miłośnika kina, że odsprzeda mi ponad sto filmowych kopii.
Właściciel kina unika rozmów o pieniądzach.
– To nie jest najważniejsze. Kupiłem kino wcale nie po to, aby na nim zarabiać. To moja pasja i mam nadzieję, że mieszkańcy z chęcią będą przychodzić na wyświetlane filmy czy też grane na scenie przedstawienia teatralne.
Na początku ma być jeden wieczorny seans filmowy w piątki, soboty i niedziele. W miarę wzrostu zainteresowania filmy mają być wyświetlane częściej – zapewnia R. Majchrowski.
(stop)