Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Warto przeczytać Województwo

Kierowcy na podwójnym gazie. Ona miała ponad 3 promile, on prawie 4,5!

pijany kierowca

Policjanci z poddębickiej drogówki wyeliminowali z ruchu pijaną kierującą. Amatorka jazdy na „podwójnym gazie” miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 41-latce grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

23 marca 2021 roku funkcjonariusze z poddębickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki opel calibra. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu opla w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada aktualnej polisy OC i badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, dowód rejestracyjny od pojazdu oraz sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, za brak aktualnej polisy OC.

Teraz 41-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Z kolei piotrkowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów.

23 marca 2021 roku około 19.00 policja w Piotrkowie Trybunalskim otrzymała zgłoszenie, że samochód porusza się po drodze od lewej do prawej strony jezdni.

Gdy policja przybyła na miejsce, okazało się, ze chevrolet lacetti był już w rowie. Kierujący siedział w pojeździe.

Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wcześniej miał już zatrzymane prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Niechlubny rekordzista wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.