Powiat Łęczycki wystąpi na Dożynkach Województwa Łódzkiego
18 sierpnia 2024 roku w Spale odbędą się Dożynki Województwa Łódzkiego na których swoje stoisko będzie miał Powiat Łęczycki. Nie zabraknie promocji produktów tradycyjnych i regionalnych w postaci np. Miodów Doliny Bzury. Promowana też będzie turystyka – m.in. Grodzisko w Tumie, Skansen w Kwiatkówku, Archikolegiata w Tumie, Geometryczny Środek w Piątku, Energosfera w Konarzewie, Sanktuarium w Świnicach Warckich, Zamek w Łęczycy i Ruiny Zamku w Besiekierach. Podczas Dożynek nie zabraknie również stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które mają możliwość wzięcia udziału w konkursach kulinarnych.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaczął przygotowania do podziękowania rolnikom za tegoroczne plony. Wybór Spały jest nieprzypadkowy – tę tradycję wprowadził w 1927 roku prezydent Ignacy Mościcki, niestety przerwała ją II wojna światowa. Tradycja ma już prawie 100 lat. W 2000 roku przywrócił ją prezydent Aleksander Kwaśniewski. Przez kolejne lata w Spale za plony dziękowało 3 kolejnych prezydentów RP. W tym roku, po kolejnej kilkuletniej przerwie, urokliwa miejscowość w gminie Inowłódz znów będzie pachniała dożynkowym chlebem.
– Dożynki to przede wszystkim wielkie święto dziękczynienia – mówi starosta Janusz Mielczarek.
Podsumowanie projektu „Zdrowe Łódzkie na plus”
30 lipca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Łęczycy o godz. 14.00 odbyło się Podsumowanie projektu „Zdrowe Łódzkie na plus” na Działanie 2 „Ruszaj się dla zdrowia”. Trenerzy z Łódzkiej Szkoły Nordic Walking opowiedzieli więcej o tej dyscyplinie sportu, a na zakończenie uczestnicy raz jeszcze mogli wziąć udział w zajęciach, które odbyły w Parku Miejskim w Łęczycy. Zadanie jest finansowane z Budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Powiatowe Święto Policji w Łęczycy
23 lipca 2024 roku o godzinie 11:00 na Placu Tadeusza Kościuszki odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W 105 rocznicę istnienia Policji Państwowej wręczono m.in. nominacje na wyższe stopnie. Święto Policji jest polskim świętem ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
w 1995 roku.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.