HomeKontrowersjeKomisja pod lupą! Łęczycanie mają wątpliwości

Komisja pod lupą! Łęczycanie mają wątpliwości

urząd w łęczycy

Z redakcją skontaktował się czytelnik, który wyraził wątpliwości dot. składu osobowego Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z kolei władze miejskie są przekonane o trafności wyboru osób powołanych do pracy w komisji.

Burmistrz Paweł Kulesza powołał komisję w składzie: Wojciech Domagała, Beata Dudkiewicz, Jan Ficek, Lidia Keller, Mirosława Krajewska, Tomasz Pijewski, Krzysztof Razik, Agnieszka Staniszewska, Agnieszka Tuszyńska, Jolanta Wawrzyniak.

– Nasze wątpliwości budzą niektóre osoby powołane do składu komisji. Uważamy, że od nich bardzo wiele zależy, często być albo nie być danej rodziny, człowieka. Jakie kryteria zastosował burmistrz powołując te osoby do pracy w komisji – pyta mieszkaniec Łęczycy.

Z pytaniem zwracamy się do Urzędu Miasta.

„Powołani członkowie komisji mają doświadczenie w zakresie pracy z osobami i ich rodzinami zagrożonymi lub dotkniętymi chorobą alkoholową. To m.in. wykwalifikowani pracownicy poradni leczenia uzależnień, kurator, terapeuta, czy psychiatra. Miejska komisja została powołana w 10-osobowym składzie. Członkowie nowo powołanego składu wezmą udział w szkoleniu, które ma na celu doskonalenie wiedzy z zakresu pracy z osobami uzależnionymi i specyfiką funkcjonowania Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pracę w komisji będzie kontynuowało 7 osób z poprzedniego składu” – odpowiada urząd.

UDOSTĘPNIJ:
Spółdzielcy czekaj
Rowerzyści apelują
1 COMMENT
  • eli / 14 czerwca 2024

    szkoda słów i tak zawsze wsadzają na stołki tych samych był czas że moja znajoma zbierała podpisy aby dostać się do rady miasta na pytanie dlaczego bo nie była dobrym kandydatem odpowiedziała jak już raz tam sie dostanę to po kadencji nie zostanę bez niczego zawsze gdzieś mnie wepchną i to są prawdziwe powody wielu …