HomeAktualnościRowerzyści apelują do burmistrza! Tego brakuje w centrum miasta

Rowerzyści apelują do burmistrza! Tego brakuje w centrum miasta

plac jana pawła

Na placu Jana Pawła II w Ozorkowie powinno być ustawionych chociaż kilka stojaków na rowery. Taka jest opinia cyklistów, którzy narzekają, że w centrum miasta (jadąc na przykład na zakupy) nie mają gdzie bezpiecznie zaparkować roweru.

W Ozorkowie najwięcej stojaków – jak usłyszeliśmy od rowerzystów – stoi przy blokach spółdzielczych. Są tam też wyznaczone parkingi dla miłośników skuterów.

Dlaczego stojaków na rowery nie ma w centrum miasta?

– Na pewno by się przydały – usłyszeliśmy od zapalonej rowerzystki z Ozorkowa. – Można oczywiście oprzeć rower na stopce, ale wolałabym stawiać go na stojaku i zabezpieczyć przed złodziejami linką. W naszym mieście nie brakuje rowerzystów i z tego co zaobserwowałam w innych miastach regionu takie stojaki są ustawione w centrum.

W sprawie skontaktowaliśmy się z burmistrzem Jackiem Sochą.

– Mogę zapewnić, że nie zapomniałem o naszych miłośnikach rowerów. Przy inwestycjach drogowych zawsze myślimy o możliwościach wybudowania nowych ścieżek rowerowych. Przy urzędzie miasta są stojaki na rowery. Jeśli chodzi o ustawienie stojaków w centrum miasta, to nie widzę w tym żadnego problemu. Proszę jednak grupę cyklistów, którzy myślą o takich rozwiązaniach, o kontakt z urzędem miasta – usłyszeliśmy od burmistrza.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ