HomeAktualnościJeszcze niedawno złożyła rezygnację, by… ponownie zostać dyrektor muzeum w Łęczycy

Jeszcze niedawno złożyła rezygnację, by… ponownie zostać dyrektor muzeum w Łęczycy

pawłowska muzeum

Urząd miasta w Łęczycy informował nie tak dawno temu, że dyrektor Hanna Pawłowska złożyła wypowiedzenie umowy o pracę z okresem obowiązywania do 24 lutego. Powód? Przejście na emeryturę. Jednak zarządzeniem burmistrza z 6 marca na stanowisko dyrektora muzeum w Łęczycy ponownie została powołana Hanna Pawłowska. Rozpoczynająca się kadencja potrwa do 6 marca 2026 roku.

Do konkursu na stanowisko dyrektora muzeum w Łęczycy przystąpiło trzech kandydatów, z których jeden nie przeszedł pierwszego etapu ze względu na złożenie wymaganej dokumentacji po upływie terminu określonego w regulaminie. Po wysłuchaniu przedłożonego przez kandydatów programu działania muzeum, komisja konkursowa desygnowała na stanowisko dyrektora Hannę Pawłowską. Zarządzeniem burmistrza z dnia 6 marca br. burmistrz Paweł Kulesza nominował kandydatkę na dyrektor muzeum w Łęczycy.

Jakie plany i zamierzenia dotyczące łęczyckiego muzeum ma Hanna Pawłowska?

– Za najbardziej istotne zadanie w obszarze infrastruktury zamkowej uważam odwodnienie dziedzińca zamkowego oraz stworzenie koncepcji rekonstrukcji Domu Starego. Zakładam także otwarcie na terenie zamku punktu gastronomicznego i wynajem obiektu na eventy podmiotów zewnętrznych. W przyszłej działalności przewiduję kontynuację imprez wpisanych w funkcjonowanie placówki, czyli organizację Turniejów Rycerskich, Nocy Muzeów i Nocy Kupały – mówi dyrektor muzeum w Łęczycy.

Potrącił pieszą i
Nagrody dla uczniów
Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT
  • Barbara / 14 marca 2023

    Niestety wybrano Panią Pawłowską na kolejną kadencję mimo to, że przeszła na emeryturę. Wybrano ją ze względu na układy polityczne i poparcie znanego łęczyckiego lekarza, którego to ma niby udzielić w wyborach na stanowisko przyszłego burmistrza. Z informacji do, których dotarła nasza redakcja wynika jednak, że go nie udzieli !! Startował dużo młodszy kompetentny z pomysłami i pełen energii człowiek ale nie miał zaplecza politycznego. Pani dyrektor opowiada, że za namową pracowników zgodziła się ponownie. Pracownikom zależ, gdyż Pani dyrektor zapewnia im status quo nic nie robienia. Od października do kwietnia każdego roku „pierdzą w stołki” za publiczne pieniądze bo przecież turystów w tym okresie po prostu nie ma. Muzeum jest cały czas dotowane z budżetu miasta to są publiczne pieniądze myślę, że ok 1 miliona rocznie !! Na samym Turnieju Rycerskim przytula Pani dyrektor ok. 350 tyś zł. Nigdy z takim podejściem władz miasta, Łęczyca nie będzie miastem turystycznym. Dziwię się, że po kolei każda władza mówi co będzie na tym zamku przed wyborami a później nic z tego nie realizuje.