Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać Województwo Zgierz

Śmiertelne potrącenie pieszego

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na drodze K-91 w miejscowości Emilia. W wypadku zginął 68-letni pieszy, który nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

ofiary wypadków

Do wypadku doszło 12 grudnia 2020 roku o godzinie 16.30 na drodze K-91 w miejscowości Emilia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego kierujący oplem vectra na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił ubranego na ciemno mężczyznę, który szedł jezdnią w tym samym kierunku. Pieszy, 68-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, nie posiadał elementów odblaskowych na odzieży. Na skutek odniesionych obrażeń, pomimo udzielenia pomocy 68-latek zmarł. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia przy udziale prokuratora i zabezpieczyli ślady. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze ze zgierskiej komendy powiatowej.

To kolejny smutny przykład ludzkiej niefrasobliwości. Pieszy ubrany na ciemno bez odblasków jest niewidoczny dla kierowców pojazdów. Idąc niewłaściwą stroną jezdni on również nie widzi nadjeżdżających samochodów. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia, które zazwyczaj kończy się tragicznie dla niechronionego użytkownika drogi. Dlatego policjanci apelują o noszenie odblasków po zmroku, nawet gdy przepisy tego nie wymagają. Sami zadbajmy o własne bezpieczeństwo.