HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW łęczyckim magistracie wystartował „projekt winda”

W łęczyckim magistracie wystartował „projekt winda”

winda w urzędzie

Zgodnie z zapowiedziami ruszyła budowa windy dla osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim. Prace mają trwać do końca sierpnia. Miasto Łęczyca pozyskało na to zadanie dofinansowanie z PFRON.

Winda będzie wyposażona w przestrzeń dla wózków inwalidzkich, szerokie drzwi, uchwyty i panele dotykowe. Całkowita wartość zadania wynosi 524 000 zł brutto przy dofinansowaniu z PFRON w wysokości 409 162,62 zł.

Burmistrz Paweł Kulesza podkreśla konieczność realizacji tej inwestycji, a zarazem mówi o niedogodnościach, z jakimi mogą spotkać się mieszkańcy.

– Uważam za bardzo słuszne stawianie nacisku na ogólnodostępność, dlatego budowa windy w Urzędzie Miejskim jest bezwzględną koniecznością i mam nadzieję, że w sposób znaczny ułatwi ona kontakt bezpośredni – mówi burmistrz – Zarazem proszę naszych mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, bo przez czas trwania budowy będą oni narażeni na hałas, pyły i inne mało przyjemne rzeczy związane z między innymi pracami rozbiórkowymi. Mam nadzieję, że te wszystkie niedogodności zostaną zrekompensowane w postaci działającej, nowoczesnej windy w naszym urzędzie.

UDOSTĘPNIJ:
Kacza rodzina uratow
Chciała skoczyć z
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ