HomeAktualnościCoraz bliżej inwestycji w kino w Ozorkowie!

Coraz bliżej inwestycji w kino w Ozorkowie!

kino ozorków

Wróble ćwierkają, że to tylko formalność. O co chodzi? O głosowanie członków Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego nad przyznaniem środków finansowych dla Ozorkowa, w tym m.in. na kino Ludowe.

Kilkanaście milionów złotych – tyle może otrzymać miasto na ważne inwestycje. Wśród nich jest „projekt kino”.

– Rzeczywiście, przed nami jest głosowanie. Nie chciałbym wyprzedzać faktów, mogę jedynie powiedzieć, że jest duża szansa na te pieniądze – usłyszeliśmy od burmistrza Jacka Sochy.

O przyszłości kina rozmawialiśmy kilka dni temu z proboszczem Zbigniewem Kaczmarkiewiczem.

– Nie ukrywam, że na czas wyborów samorządowych temat kina odłożyliśmy. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się w łódzkiej archidiecezji i porozmawiać o konkretach. Mam nadzieję, że szybko dojdzie do tego spotkania, bo przecież budynek w którym mieści się kino niszczeje. Potrzeba dużych nakładów finansowych, a skoro miasto chciałoby zainwestować w tę nieruchomość, to jestem jak najbardziej za tym projektem – mówi proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Krzyża Świętego w Ozorkowie.

Kościół miałby przekazać miastu budynek w dzierżawę – mówi się o 29 latach. W budynku z kinem powstać by miało Miejskie Centrum Kultury. Na początku mówiło się o inwestycji rzędu 20 milionów złotych. Wiadomo już, że takich pieniędzy miasto nie pozyska z ŁOM. Obecnie jest szansa na pozyskanie mniej więcej połowy tej sumy.

Reaktywacja kina w Ozorkowie, to temat którym żywo interesują się mieszkańcy.

– Byłoby fajnie mieć w mieście kino. Oczywiście ważny jest repertuar. Konkurowanie z multipleksami na pewno będzie dla miasta trudne, ale myślę, że tu zagra dużą rolę lokalny patriotyzm. Jestem pewien, że kino cieszyłoby się dużym powodzeniem – powiedział nam Paweł.

Już niedługo napiszemy o wynikach głosowania członków ŁOM.

Warto wspomnieć, że stowarzyszenie ŁOM tworzy 30 jednostek samorządu terytorialnego pięciu powiatów: miasta Łodzi, brzezińskiego, łódzkiego – wschodniego, pabianickiego i zgierskiego, zaś podstawowym celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

W Łęczycy komunijn
Niecodzienny pomysł
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ