Z Kwiatkówka do Grodziska. Drewniana ścieżka prowadzi w pola…

Sezon turystyczny w powiecie łęczyckim rozpoczął się od pytań mieszkańców dot. drewnianej ścieżki prowadzącej od skansenu w Kwiatkówku do… no właśnie. Ścieżka powinna kończyć się na terenie grodziska. Tymczasem prowadzi w pola.
W tej sprawie z redakcją kontaktują się nasi czytelnicy. Oto treść jednego z przesłanych maili:
„Zbudowano przez bagna fajną drewnianą ścieżkę. Jednak w pewnym miejscu ścieżka się kończy i zaczyna się pole rolnika. W ubiegłym roku na tym zaoranym polu rosły pory, które są jeszcze w trakcie wykopywania a w tym roku jest tam zasiane zboże. Obok jest jeszcze jakaś trawa. Po sforsowaniu pola rolnika wychodzi się na coś, co chyba jest jakąś drogą. W jakim stanie ta droga jest, to widać na zdjęciach. Łatwo sobie wyobrazić, co tam się dzieje w czasie opadów. Teraz mamy suszę. Nie chcę komentować, ale chyba nietrudno sobie wyobrazić tam rozmowy turystów…” – napisał jeden z mieszkańców Łęczycy.
Drewniany trakt, to inwestycja Muzeum Archeologiczno – Etnograficznego w Łodzi. Skontaktowaliśmy się z instytucją.
– Jeszcze w tym roku planujemy dokończyć budowę drewnianej ścieżki edukacyjnej łączącej skansen z grodziskiem. Myślę, że inwestycja zakończy się w październiku a ścieżka będzie przechodzić przez tereny muzeum. Nie jest jeszcze znany dokładny koszt tej inwestycji. Muzeum robi wszystko, aby nasi zwiedzający mieli jak najlepsze warunki do obcowania z historią i otaczającą ją przyrodą – powiedziała nam Joanna Łuczywek, zastępca dyrektora ds. rozwoju i inwestycji muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
fot. E.T.






BRAK KOMENTARZY