HomeSportXX Spartakiada Lekkoatletyczna w Ozorkowie

XX Spartakiada Lekkoatletyczna w Ozorkowie

spartakiada

Szkoła Podstawowa nr 4 zajęła pierwsze miejsce w Miejsko-Gminnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej zorganizowanej 29 maja przez SP4. W Spartakiadzie uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII ze szkół podstawowych w Ozorkowie: SP2, SP4 i SP5 oraz ze szkół podstawowych w Leśmierzu i Solcy Wielkiej.

Po oficjalnym otwarciu, w którym uczestniczyli m.in. burmistrz Jacek Socha i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki, rozpoczęły się zawody; uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i sztafeta drużynowa.

Uwieńczeniem spartakiady było wręczenie medali i dyplomów zwycięzcom poszczególnych dyscyplin przez burmistrza Jacka Sochę i dyrektora SP4 Piotra Banasiaka.

Najlepsze trzy szkoły otrzymały puchary; najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5.

Spartakiada połączona była z obchodami Dnia Dziecka. Młodsi uczniowie mogli skorzystać z dmuchańców, przygotowano dla nich gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, popcorn, słodkości i wiele innych atrakcji.