HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiW obroty wzięci pracownicy komunalni. W Łęczycy przygotowania do świątecznej majówki

W obroty wzięci pracownicy komunalni. W Łęczycy przygotowania do świątecznej majówki

ratusz w łęczycy

Widać, że władza postawiła na wizerunek miasta. Koszona jest trawa, zbierane śmieci, porządkowane klomby. Przy ratuszu na placu T. Kościuszki panie z Zieleni Miejskiej mozolnie pieliły zarośniętą chwastami kostkę. – No cóż, to trudna praca. Ale miasto musi się prezentować przed świętem 3 Maja – usłyszeliśmy.

Już w czasie krótkiego spaceru po mieście da się zauważyć przygotowania do świątecznej majówki. Pierwsze w tym roku koszenie trawy zlecił urząd miasta a także spółdzielnia mieszkaniowa.

– Lepiej wcześniej wziąć się do roboty, bo trawa w tym okresie rośnie jak szalona – mówią kosiarze pracujący dla spółdzielni.

Przy Konopnickiej wysypywane są zrębki na klomby.

– Te prace zawsze są po zimie. Z reguły raz lub dwa razy w roku – usłyszeliśmy od pracowników Zieleni Miejskiej.

Chyba najtrudniejsze zadanie mają panie pielące zarośniętą kostkę przy ratuszu – od strony północnej.

– Damy radę – mówią z uśmiechem. – W tym miejscu kostka zostanie jeszcze spryskana chwastobójczym środkiem.

Obchody 3-majowe w Łęczycy już wkrótce na pl. Tadeusza Kościuszki. Obchody rozpoczną się o godzinie 11:20 programem patriotycznym, po którym wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe. Następnie odbędzie się ceremoniał wojskowy, a o godzinie 12:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny.

Zatrzymani sutenerzy
Bezpieczniej na prze
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.