HomeAktualnościBezpieczniej na przejściach

Bezpieczniej na przejściach

bezpieczniej na przejściach

– Realizujemy kolejne zadania służące poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych, zwłaszcza w rejonie przedszkoli, szkół czy ruchliwych skrzyżowań. Jestem przekonany, że dzięki temu zmniejszy się liczba zdarzeń drogowych z udziałem pieszych – mówi starosta Bogdan Jarota.
Aktualnie trwa przebudowa ośmiu przejść dla pieszych na powiatowych drogach. Są one doposażane w infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo, taką jak dodatkowe oświetlenie oraz płyty integracyjne, ułatwiające orientację w terenie osobom niewidomym i słabowidzącym. Kierowcy, zbliżając się do takiego przejścia będą dodatkowo ostrzegani pulsacyjnym światłem, uruchamianym automatycznie w reakcji na obecność pieszego (aktywny znak D-6).
W ten sposób przebudowywane są obecnie przejścia w:
Aleksandrowie Łódzkim (na ul. 11 Listopada),
Dąbrówce Wielkiej (przy szkole na ul. Głównej),
Głownie (przy skrzyżowaniu ulic Łowickiej z Bielawską),
Ozorkowie (przy przedszkolu na ul. Zgierskiej),
Parzęczewie (przy skrzyżowaniu ulic Południowej z Parkową),
Strykowie (przy szkole podstawowej na ul. Targowej),
Leśmierzu (przy szkole podstawowej, gdzie dodatkowo zostanie położony nowy asfalt)
oraz w Zgierzu (na ul. Parzęczewskiej, gdzie powstanie ciąg pieszo-rowerowy).
Na zadania te powiat zgierski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w województwie łódzkim na rok 2021”. W sumie zmodernizowanych zostanie 16 przejść na terenie powiatu zgierskiego. Wartość obecnie realizowanych 8 przejść wynosi prawie 833 tys. zł, z czego prawie 665 tys. zł stanowi dofinansowanie, a niemal 168 tys. zł to udział powiatu.

3 Maja w Ozorkowie
Uwaga! Na drodze dos
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.