HomeAktualnościW gminie Łęczyca basen już gotowy

W gminie Łęczyca basen już gotowy

basen w topoli

Przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej zakończyły się prace związane z budową przyszkolnej pływalni. Jak informuje wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, pozostało już tylko posprzątać, napuścić wodę i sprawdzić, czy wszystko gra. Dzieci najprawdopodobniej zaczną korzystać z basenu w pierwszej połowie stycznia.

– Mimo wielu trudności po drodze, np. przyłączeniowych, udało się rozpocząć, zrealizować i zakończyć w terminie tę inwestycję. Cieszę się, że dzieci będą mogły w szkole uczyć się pływać. Udostępniamy basen po Nowym Roku, jak dzieci już wrócą do szkoły – mówi J. Rogoziński, wójt gminy Łęczyca.

Budowa basenu w Topoli Królewskiej trwała od maja ubiegłego roku. Na ten cel gmina Łęczyca pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w Łącznej oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Łodzi, łącznie w kwocie prawie sześć i pół miliona złotych. Całość inwestycji kosztowała ponad 7 milionów.

W głównej hali basenowej znajdują się m.in. basen główny z torami pływackimi, zjeżdżalnia, brodzik dla dzieci, sucha sauna oraz wanna SPA. Po przeprowadzeniu testów, jeśli wszystko będzie bez żadnych zastrzeżeń, obiekt zostanie oddany do użytku 9 stycznia przyszłego roku. Będą z niego korzystać dzieci ze szkół z terenu gminy Łęczyca oraz mieszkańcy.

W ramach inwestycji powstała praktyczna, przyszkolna pływalnia. Jest dostosowana przede wszystkim do potrzeb dzieci szkolnych. Umożliwi im naukę pływania oraz oswajania się z wodą.

Podatki w górę!
Na pomoc kotom z Las
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.