Noc Świętojańska nad zalewem w Ozorkowie
Atrakcyjnie zapowiada się najbliższa sobotnia noc nad miejskim zalewem. Rozpoczęcie wspólnej zabawy zaplanowano na godz.
Atrakcyjnie zapowiada się najbliższa sobotnia noc nad miejskim zalewem. Rozpoczęcie wspólnej zabawy zaplanowano na godz.
Samorząd w Ozorkowie przymierza się do skorzystania z programu „Łódzkie w zieleni”. Na proekologiczne inwestycje
Aż miło popatrzeć. Mieszkańcy robią zdjęcia ptasiej rodzince. Panuje pełna harmonia pomiędzy dzikimi kaczkami i
O rybach i metodach łowienia Stefan Michałowski – jeden z bardziej doświadczonych wędkarzy w łęczyckim
Urząd miasta w Ozorkowie zamieścił w mediach społecznościowych wpis o niedawnej zabawie przy miejskim zalewie.
Urząd miasta w Łęczycy informuje o trwającym postępowaniu na utwardzenie terenu nad zalewami miejskimi –
Już od wielu miesięcy pobierane są próbki wody z zalewu miejskiego w Łęczycy. Urząd miasta
„Co za osobistość mieszka przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą?” - pyta jeden z naszych
Mieszkańcy chwalą infrastrukturę nad miejskim zalewem. Podoba się szczególnie nowa drewniana altana, przy także nowej
W Łęczycy tworzy się grupa amatorów morsowania. W tej chwili nie jest ich za dużo,
Miłośnicy lodowatych kąpieli nie mogli sobie odmówić po świętach tej przyjemności. Warunki były bardzo dobre.
Dowiedzieliśmy się, że wraz z początkiem nowego roku samorządowcy z Łęczycy zająć się mają sprawą
To już 7 sezon – piszą na swoim profilu morsy Ozo. Witają „pierwszaków”, odważną młodzież,
Nasi czytelnicy alarmują. „Doszło do skażenia Czartówki, która zasila zalew miejski” - czytamy w przesłanych
Nad zalewem w Łęczycy przystań była w ub. tygodniu zamknięta (26 sierpnia), choć nie brakowało
Niektórzy się cieszą, inni wręcz przeciwnie. Z pewnością nutrie stanowią jedną z atrakcji tego miejsca. Nutrii
Do redakcji wpływają zgłoszenia o zamkniętej przystani kajakowej. Mieszkańcy Łęczycy – jak przekazują w przesłanych
W lipcu br. burmistrz Łęczycy zawarł porozumienie z Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii PAN w celu
Myli się ten, kto myśli, że morsy próżnują latem w Ozorkowie. Tęsknota za zimnymi kąpielami