Noc Świętojańska nad zalewem – tak było w Ozorkowie

noc świętojańska

Warsztaty plecenia wianków, które poprowadziły panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń „Babiniec”, były głównym punktem imprezy. Uczestnicy mogli własnoręcznie przygotować tradycyjne ozdoby z kwiatów i ziół, a następnie wziąć udział w konkursie na najładniejszy wianek. Jednym z jurorów był burmistrz Jacek Socha.

Uwieńczeniem warsztatów i konkursu był barwny korowód , którego nieodzownym elementem były wianki.

Na uczestników czekała również część artystyczna; warsztaty i wspólne biesiadowanie umilał zespół śpiewaczy „Sokolniczanki”, a na scenie wystąpił także zespół Gospochy z KGW Łagiewniki Nowe oraz młodzi lokalni artyści.

Klimatu Nocy Świętojańskiej dopełnił pokaz tańca z ogniem oraz wspólne grillowanie.

UM Ozorków

Aktywne powitanie la
Czy taka współprac