HomeAktualności z regionuStary dworzec na sprzedaż!

Stary dworzec na sprzedaż!

pkpNa pewno w najbliższym czasie nie spełnią się oczekiwania mieszkańców dotyczące remontu zabytkowego dworcowego budynku przy ul. Kolejowej. Miasto nie przyjęło propozycji kolei związanej z przejęciem dworca. Ruina ma zostać sprzedana. Pytanie tylko, czy znajdzie się chętny na kupno tak zdewastowanej nieruchomości.
– Planujemy sprzedaż dworca w Ozorkowie. Wcześniej jednak konieczne będzie przeprowadzenie podziałów geodezyjnych. Pragnę również poinformować, że miasto nie wyraziło zainteresowania naszą propozycją przejęcia dworca – informuje Katarzyna Grzduk z biura prasowego, Departament Marketingu PKP S.A.
Rozpoczęła się już przeprowadzka lokatorów starego dworca. Jeden z nich otrzymał mieszkanie w Łęczycy. Druga lokatorka wciąż czeka na przydział lokum.
Dworzec jest w opłakanym stanie. Od wielu lat straszy swoim wyglądem i na pewno nie wpływa na pozytywny wizerunek miasta.
Ozorkowianie liczyli, że miejscowe władze skuteczniej zaangażują się w ratowanie zabytkowego dworca.
– Przecież od samego początku było wiadomo, że jedyną szansą dla tego dworca było przejęcie go przez Ozorków – mówi pani Ewelina Ch. (nazwisko do wiadomości red.).
Inni mieszkańcy liczyli, że dworzec zostanie wyremontowany podobnie, jak stało się to niedawno w Łęczycy.
– Jako burmistrz uważam, że miasto powinno się skupić na realizacji zadań własnych, które przez kilkadziesiąt lat były zaniedbywane, takich jak chociażby remonty komunalnych budynków mieszkaniowych. Doskonale zdaję sobie sprawę, w jakich warunkach mieszka wielu ozorkowian, więc najważniejsze dla mnie jest poprawienie ich warunków mieszkaniowych i właśnie na to, a nie na dworzec, który jest własnością PKP, w pierwszej kolejności należy przeznaczać pieniądze miasta. Poza tym miasto sukcesywnie inwestuje w modernizację i budowę dróg. Poprawa warunków mieszkaniowych i infrastruktury drogowej to najważniejsze zadania miasta z punktu widzenia potrzeb jego mieszkańców. Oczywiście wiem, że budynek dworca wymaga gruntownego remontu; wielokrotnie zwracałem się do władz PKP, by przeprowadziły modernizację tego obiektu. Na moje wnioski PKP odpowiadały, że nie planują przeznaczać środków na remont dworca w Ozorkowie, choć w innych miastach odnawiają swoje budynki – mówi burmistrz Jacek Socha.
tekst i fot. (stop)

Otrzymał certyfikat
„Łęczycanka” z
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.