HomeAktualności z regionuOtrzymał certyfikat „Jak walczyć ze stresem”

Otrzymał certyfikat „Jak walczyć ze stresem”

certGrzegorz Brudziński nie szczędzi ostrych słów pod adresem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Twierdzi, że ośrodek odmówił mu talonu na opał a także zasiłku.
– Na miesiąc otrzymuję jedynie rentę inwalidzką w wysokości 456 złotych. Na niewiele to wystarcza, dlatego podczas ostatniej wizyty pracownika socjalnego w moim domu poprosiłem o zasiłek i talon na węgiel. Pracownica MOPS odparła, że ośrodek nie ma pieniędzy. Odmówiła mi pomocy.
Pan Grzegorz ma wprawdzie pozwolenie od burmistrza na zbieranie chrustu, jednak nie może przywozić z lasu większych kawałków drewna.
– Jest już chłodno a zostało mi zaledwie kilka małych gałązek. Nie wiem czym będę palić w piecu – żali się podopieczny MOPS w Ozorkowie.
G. Brudziński nie ukrywa zdenerwowania, gdy wspomina ukończone kursy na które był kierowany przez ośrodek pomocy.
– Otrzymałem m.in. certyfikat „Jak radzić sobie ze stresem”. Faktycznie, MOPS wie co robi. Naprawdę taka sytuacja jest bardzo stresogenna. Jednak oczekiwałem od ośrodka innej pomocy a nie certyfikatów.
Jaka jest odpowiedź MOPS?
„Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych  z dnia 29 sierpnia 1997r. ( Dz.U.z 2014 poz. 11820) nie możemy udzielić informacji o osobach znajdujących się w rejestrze osób i rodzin korzystających z pomocy. Jednocześnie informujemy, że MOPS nie posiada pisemnej zgody do udzielania jakichkolwiek informacji od osoby, o którą Pan pyta. Przyznawanie pomocy (tj. rodzaj, forma oraz rozmiar świadczenia) odbywa się w oparciu o ustawę o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. ( Dz. U. z 2013r. poz. 182). Sprawa każdej z osób zgłaszających się do ośrodka o pomoc zostaje wnikliwie rozważona i rozpatrzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Świadczenia przyznawane są w oparciu o kryterium dochodowe na wniosek osoby zainteresowanej” – czytamy w przesłanym do redakcji mejlu.
tekst i fot. (stop)

O ROZWOJU GMINY ŚWI
Stary dworzec na spr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.