Nerwy na krajówce! Autokar zablokował ruch
Samowolka, która dość często zdarza się na skrzyżowaniu ul. Klińskiego z drogą krajową w Łęczycy, wytrąca z równowagi kierowców. Niedawno skrzyżowanie zostało zablokowane przez autokar, którego kierowca próbował – wbrew zakazowi – skręcić z Kilińskiego w krajówkę w lewo.
Jazda DK 91 w obu kierunkach stała się niemożliwa. Kierowca autokaru uznał, że nakaz jazdy w prawo, jego nie dotyczy. O sytuacji powiadomił redakcję jeden z kierowców.
– Jak to możliwe, aby w tak jawny sposób dochodziło do łamania prawa – słyszymy od zdenerwowanego mężczyzny.
Co na to policja?
– Kierowcy i piesi muszą mieć świadomość, że przebudowa DK91 wprowadziła wiele zmian w organizacji ruchu, w tym również na skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego. Tam, kierowcy wjeżdżający na drogę krajową są zobligowani do stosowania się do znaku C2, nakaz jazdy w prawo. Za załamanie takiego przepisu grozi mandat do 250 złotych. Sprawca takiego wykroczenia musi się dodatkowo liczyć z nałożeniem 5 punktów. Policjanci wobec sprawcy wykroczenia w uzasadnionych przypadkach mogą zastosować środek oddziaływania wychowawczego w formie pouczenia. Natomiast w przypadku odmowy przyjęcia mandatu musimy się liczyć z tym, że sprawa wykroczenia znajdzie swój finał w sądzie. Takie prawo przysługuje każdemu, kogo policjanci mają ukarać za wykroczenie mandatem. Jeżeli chodzi o wskazane skrzyżowanie, to tylko od początku tego roku policjanci interweniowali wobec czterech przypadków złamania tam nakazu skrętu w prawo. Natomiast, jak dotychczas nikt ze świadków nie złożył zawiadomienia o ujawnieniu takiego przypadku. Pamiętajmy, że każdy kto jest świadkiem wykroczenia może zgłosić się do KPP w Łęczycy i złożyć w tej sprawie zawiadomienie. Dodatkowo korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sami możemy reagować na niewłaściwe zachowania. Za jej pośrednictwem możemy nanieść konkretne zagrożenie, które będzie monitorowane przez określone komórki naszej jednostki. Dodatkowo Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi uruchomiła specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały filmowe świadczące o agresywnym, rażąco naruszającym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowaniu kierowców. Osoby przesyłające materiały filmowe muszą mieć przy tym świadomość, że przekazując nagranie policji jako potencjalni świadkowie zarejestrowanych zdarzeń mogą być poproszeni o udział w czynnościach w tej sprawie. Adres mailowy: stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl – czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez oficera prasowego łęczyckiej policji – asp. szt. Mariusza Kowalskiego.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.