Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat poddębicki

Zmiany na rondzie

Rozpoczął się IV etap budowy dwóch zespolonych rond łączących drogę krajową nr 72 z drogami powiatowymi prowadzącymi do Borysewa i Wartkowic.

IV etap budowy jest ostatnim w ramach prowadzonej inwestycji. Ruch został przełożony na południowy pas DK 72 na całej długości przebudowywanego odcinka drogi. Na południowym wlocie skrzyżowania – w kierunku Borysewa ruch odbywa się normalnie – dwukierunkowo, na wszystkich pozostałych wlotach nadal jest ruch wahadłowy.

Całością ruchu kieruje sygnalizacja świetlna.

Kierowcy do Uniejowa pojadą bez objazdów. Na rondzie w Balinie – jak podaje GDDKiA – jeździ się zdecydowanie łatwiej niż wcześniej. Zmiany na łączniku DK-72 oraz drogi prowadzącej w kierunku Unijowa obowiązują od 8 kwietnia.

Na drodze krajowej nr 72 zlikwidowano ruch wahadłowy i wprowadzono możliwość wjazdu i wyjazdu z drogi wojewódzkiej 473 na DK 72. Kierowcy nie muszą już korzystać z kłopotliwych objazdów.

Do wykonania zostało jeszcze m.in. ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni (tzw. warstwy ścieralnej) i naniesienie oznakowania poziomego. Dlatego należy tam zachować szczególną ostrożność, stosować się bezwzględnie do obowiązującego oznakowania i pamiętać, że jest to w dalszym ciągu plac budowy.

Rondo w Balinie ma być gotowe z końcem sierpnia. Jego budowa ma poprawić bezpieczeństwo jadących w kierunku Uniejowa z Sieradza, Łasku i Zduńskiej Woli.

Budowa zespolonych rond w Poddębicach ma być zakończona miesiąc później. Pozwolą bezpiecznie wjechać na drogę krajową nr 72 z dróg powiatowych do Borysewa i do Wartkowic.

Koszt inwestycji to odpowiednio 4,2 i 5,8 mln zł.