Reporter

reporter-ntr.pl

Ciekawie i na wesoło Kraj i Świat Warto przeczytać

Nowe święto 27 grudnia? Wniosek trafi w poniedziałek na biurko prezydenta

27 grudnia nowym świętem państwowym? Z takim apelem do prezydenta Andrzeja Dudy wystąpią przedstawiciele wielkopolskich samorządów i instytucji. Święto ma upamiętniać Powstanie Wielkopolskie, które trwało w latach 1918-19.

Święto może być ustanowione z inicjatywy prezydenta, który przygotuje stosowną ustawę. Przekazanie Andrzejowi Dudzie apelu wraz z podpisami Wielkopolan, samorządów i instytucji z Wielkopolski oraz ościennych regionów nastąpi w poniedziałek w południe w Warszawie.

Pomysł ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym to inicjatywa Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Fundacji Zakłady Kórnickie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

27 grudnia nowym świętem? Może być obchodzone już w tym roku

Dyrektor poznańskiego oddziału IPN Rafał Reczek przyznał, że inicjatorom zależało na zainteresowaniu prezydenta przedsięwzięciem i na włączeniu go do działań na rzecz ustanowienia nowego święta państwowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.