Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Najwyższa Izba Kontroli prześwietla urząd w Poddębicach! Co się dzieje? – pytamy burmistrza

Do redakcji dotarły sygnały o tym, że Najwyższa Izba Kontroli prześwietla urząd w Poddębicach. Mieszkańcy są zaniepokojeni i zachodzą w głowę, czy kontrola nie jest związana z rozbudową poddębickich term.

– Mam tylko nadzieję, że nie ma żadnych nieprawidłowości – mówi pan Adam. – Mieszkańcy czekają na zakończenie tej inwestycji. Gdyby kontrola była nie pomyśli władz, to termy zostałyby oddane do użytku na pewno w odległym terminie.

Co na to burmistrz Poddębic?

– Kontrola prowadzona jest w zakresie realizacji programu rewitalizacji gminy Poddębice na lata 2016-2023. Przedsięwzięcia w ramach tego programu poddawane były już kontrolom także przez inne instytucje, między innymi Regionalną Izbę Obrachunkową, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzki Urząd Wojewódzki oraz Krajową Administrację Skarbową. Dotychczasowe kontrole wypadły pozytywnie, co bardzo nas cieszy – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Na jakim etapie jest realizacja modernizacji basenów termalnych w Poddębicach?

– Przedsięwzięcie pn. „Przeciw wykluczeniu – Kraina Bez Barier w Poddębicach – rewitalizacja kompleksu geotermalnego” tworzy Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, budynek Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych oraz infrastruktura wokół z parkingami. Cała inwestycja kosztuje 90 mln zł i wspierają ją fundusze unijne w kwocie blisko 42 mln zł.

burmistrz Poddębic

W ramach zadania przy Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji gotowe są niecki basenowe wewnętrzne i zewnętrzne, strefa saun, zespół rehabilitacji z salami do zajęć ruchowych, pomieszczenia masażu, gabinety lekarskie, parkingi. Pozostało jeszcze wyposażenie obiektu, dokończenie prac w szatniach, nowe nasadzenia, oświetlenie oraz wykończenie ISON-u. Otwarcie obiektu w dużej mierze uzależnione jest od sytuacji epidemicznej. Ceny biletów zostaną ustalone i podane do wiadomości przed oddaniem kompleksu do użytku – dodaje burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.