Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki

Na podwójnym gazie – kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie!

Poddębiccy policjanci zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pijany, a jego samochód nie ma ważnych badań technicznych.

pijany kierowca

1 kwietnia 2021 roku policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Dominikowice w gminie Poddębice, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki VW Polo, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie przeprowadzanej kontroli, uwagę mundurowych zwrócił zapach alkoholu unoszący się w pojeździe. 56-letni kierowca został poddany badaniu, które wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Nałożono na niego również mandat karny, za popełnione wykroczenie — brak zapiętych pasów.

Mężczyzna za złamanie przepisów odpowie teraz przed sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.