Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Łódzki kurator oświaty z wizytą w szkołach powiatu poddębickiego

W powiecie poddębickim gościł Waldemar Flajszer – łódzki kurator oświaty, który wraz z Anną Skopińską – rzecznikiem prasowym kuratorium oświaty wizytowali placówki edukacyjne podległe powiatowi.
W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Polak – poseł na Sejm RP, Małgorzata Komajda – starosta poddębicki, Beata Przybylska i Piotr Kozłowski – członkowie zarządu, Dorota Kubiak – zastępca naczelnika wydziału zdrowia, pomocy społecznej, oświaty, kultury i sportu, Emilia Błaszczyk – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach, Jarosław Terlecki – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach oraz Krzysztof Koziński – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie.

Wizyta łódzkiego kuratora oświaty została podzielona na dwie części. Pierwsza część odbyła się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Poddębicach, podczas której, oprócz przemówień starosty poddębickiego i zaproszonych gości, miały miejsce prezentacje multimedialne ofert edukacyjnych oraz dorobku i osiągnięć szkół, zaprezentowane przez dyrektorów placówek.

Kurator w swoim wystąpieniu podziękował za pracę w trudnym okresie pandemii i zapewnił, że będzie wspierał dyrektorów szkół w rozwiązywaniu codziennych trudności. Waldemar Flajszer pogratulował szkołom osiągnięć w pozyskiwaniu środków zewnętrznych
na realizację inwestycji i projektów edukacyjnych, które przyczyniają się do rozwoju szkół.

Natomiast poseł Piotr Polak podkreślił dobrą współpracę szkół z samorządem powiatowym, jak również z samorządami gminnymi. Ponadto zwrócił uwagę na wysoki poziom nauczania w naszych szkołach i zadeklarował dalsze współdziałanie ze szkołami, powiatem i Kuratorium Oświaty w Łodzi na różnych płaszczyznach.

Kolejna część wizyty odbyła się w terenie. Goście odwiedzili szkoły, zapoznali się ze stanem tych placówek i możliwościami wsparcia organu prowadzącego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.